categories
Nowe Produky
Jakie łóżeczko najlepsze?

Jakie łóżeczko najlepsze?

Przyszli rodzice kompletując wyprawkę dla dziecka muszą się mierzyć wieloma wyborami, jak chociażby wybór mebli do pokoiku, zwłaszcza łóżeczka. Czasem spędza to sen z powiek. Nie jest to łatwe w gąszczu wielu rozwiązań i asortymentu. Jako mama dwójki dzieci, podzielę się z Tobą swoimi spostrzeżeniami oraz moich klientów, z którymi często poruszaliśmy ten temat.

Jeśli chcemy by naszemu Dzidziusiowi było komfortowo, miło i bezpiecznie musimy mu dać namiastkę tego co miał w brzuszku swojej mamusi: ciepło i ...ciasno? Takie poczucie bezpieczeństwa pamięta. Bliskość mamusiowego serduszka to dla niego Must Have. Dlatego nasze maleństwa tak bardzo uwielbiają spać z rodzicami. Noworodki rozpoznają nas również po zapachu. Położenie noworodka z daleko od nas, w oddzielnym pokoju nie jest najlepszym rozwiązaniem. Choć pokoik wyglądał by jak z bajki, maluszek i tak będzie chciał jednego. Nawet czasami wstawienie standardowego drewnianego łóżeczka do sypialni rodziców to za mało. W naszym przypadku nawet kołyska postawiona w rogu sypialni się nie sprawdziła. Po 3 nocach spania w naszym łóżku z buntującym się synkiem, kupiliśmy małe łóżeczko dostawne z opuszczanym bokiem i to był strzał w dziesiątkę. Dziecko spało spokojnie czując naszą obecność a i my byliśmy wypoczęci. W każdej chwili mogłam nakarmić dziecko nie wychodząc z łóżka, pogłaskać by wiedziało, że jestem przy nim. Nasz bliski kontakt zaowocował piękną relacją.

Takie łóżeczko dostawne posłuży nam przez okres ok 6 miesięcy, do momentu kiedy dziecko nie będzie w stanie samodzielnie siedzieć i się przemieszczać, ze względów bezpieczeństwa. Większość z nich posiada opuszczany bok, ułatwiający kontakt z dzieckiem i regulowaną wysokość z możliwością pochylenia z jednej strony bez konieczności używania klinu. Są też takie które w późniejszym etapie przekształcić możemy w łóżeczko dla starszego dziecka.

Pamiętajmy, że każde dziecko jest inne, wyjątkowe i może mieć inne potrzeby. "Wsłuchujmy" się co do nas mówi nas maluszek. Nie bójmy się nowych rozwiązań. Książkowa wiedza na nic się nam zda kiedy spotkamy się z rzeczywistością. A metoda prób i błędów czasem jest jedynym rozwiązaniem do znalezienia tego złotego środka. Kibicuje Wam, Kochani na tej pięknej drodze macierzyństwa. Przed Wami wspaniałe chwile.

Leave a Reply